Nowości
Nowości

26 Rytuał dla Matki Ziemi z Marią Bucardi

Dostępność: bezpłatnie | darmowe | natychmiastowy dostęp | link w opisie
Cena: 0,00 zł 0.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Maria Bucardi
Kod produktu: 26 Medytacja dla Ziemi
Pin It

Opis


Dołącz do medytacji dla Matki Ziemi, niech wysłane dobro wróci do Ciebie zwielokrotnione!

 

 Weź udział w następnej MEDYTACJI DLA ZIEMI klikając poniżej:  

 

 

XXVI Rytuał dla Matki Ziemi i Magicznej Oazy, 04.03.2015 – nasze energie dla naszej planety – 22:00 czasu polskiego

 

Insekty i doskonalenie siebie

 

Moi Najdrożsi Czytelnicy, tematem jutrzejszego Rytuału dla Matki Ziemi

są insekty, czyli nasi mali Przyjaciele. Często niezauważone lub spotykane ze strachem żyją tuż obok nas i niosą niezwykle Światło. Cudowny świat pełen niezwykłych form i kolorów. Możesz wybrać jeden określony gatunek, który lubisz najbardziej lub obejrzeć różne insekty, by sprawdzać jak dany na Ciebie działa. Czy może przyciąga Cię w nim coś szczególnego lub coś odpycha (co może być wskazówką na własną stronę Cienia, strachu czy podświadomą blokadę).W rytuale zajmiemy się wysyłaniem energii do świata tych małych stworzeń, by im pomoc. To one maja na ziemi najtrudniej, poprzez wszechobecną chemię i niechęć ludzi!!!!

 

Poniżej kilka zdjęć do inspiracji i nastrojenia się przed naszym rytualem:

26_rytual_bucardi2

 

Insekty jako Zwierzęta Mocy zazwyczaj ukazują się jako wskazówka na krotki okres czasu, pragnąc zwrócić nasza uwagę na to, co dzieje się wokół nas właśnie teraz. To one pokazują nam, które blokady należy usunąć, jakie stare wzorce zachowania nam szkodzą.

 

W czasie naszego rytuału będzie z nami Anioł Ischim Sandalfon, który dokładnie tak samo, jak nasi mali Przyjaciele – przypomina nam o sile, która mieszka w nas i o tym, że każdego dnia tworzymy tutaj na Ziemi nasze własne Niebo lub Piekło. To my podejmujemy decyzje, które kształtują nasze życie, gdyż zawsze mamy minimum dwie drogi, dwa wyjścia i to my wybieramy jedną z nich.

 

Niech insekty swoją siłą, różnorodnością i niezwykłą symboliką – prowadzą nas do naszej własnej doskonałości, każdego Dnia, tutaj i teraz możemy zmienić nasze życie.

 

Obserwacja insektów może być niesamowicie pozytywnym przeżyciem!

26_rytual_bucardi5

 

Detale: moja suknia w kolorze złoto – zielonym – jakże podobna do odcienia tegoż chrząszcza. Tym razem brak pierścieni magicznych – wg wskazówki Siły Wyższej. Ozdoby – szczere złoto. Naszyjnik z agatem mszystym – wskazany przez Wszechświat. Różdżka magiczna z drzewa migdałowego, w lewej dłoni amulet smoki z pentagramem.

 

Cały rytuał był niezwykle cichy i spokojny, zupełnie inny, niż każdy poprzedni. Tak, jakby świat insektów nadawał na zupełnie innych wibracjach, które uspokajają, dają niezwykle uczucie odprężenia. Czasami można mieć wrażenie, że jest to świat tak podobny do świata Elfów, gdzie wszystko płynie innym rytmem, w pełnym zaufaniu w Siłę Wyższą, siłę Natury. Znacie legendy i opowieści o tym, jak ktoś wybrał się na spotkanie Króla Elfów i został wyjątkowo serdecznie przyjęty. Wracając do własnego życia, mial wrażenie, ze minęło zaledwie kilka godzin, a w rzeczywistości było to kilka długich lat.

 

Tak samo odczułam świat insektów w czasie tego rytuału. Świat tak barwny, tak piękny, tak wyjątkowy, że już sama jego obserwacja może nadać naszemu ludzkiemu życiu głębszego sensu i niezwykłości jakich mało.

 

Księżyc stał już dość wysoko na niebie, gdy w spokoju wędrowałam przez Magiczna Oaze, nastrajając się duchowo na przyjecie tych wyjątkowych energii. Stworzyłam magiczny krąg, ale stale miałam wrażenie, że jest jeszcze zbyt wcześnie, że powinnam czekać. Tuż przez 22 czasu polskiego powolutku zaczęłam odczuwać Wasze napięcie, oczekiwanie na punkt dziesiąta. Widziałam poszczególne osoby i witałam Was z Miłością, ciesząc się, że znaleźliście tą odrobinkę czasu, by się przyłączyć. Niektóre osoby zapalały świece, inne stały na balkonie, inne były na łonie Natury. I tak czym bliżej początku spotkania, tym więcej osób się pojawiało i napięcie było coraz silniejsze. Wkrótce zaczęły pojawiać się także energie insektów, owadów. Maiłam wrażenie, że tłumnie przybyły na nasze spotkanie i ziemia pod nogami, aż się porusza.

Wreszcie pierwsza wieża kościelna wybiła 22, jednak coś mówiło nadal – czekaj. Za chwilkę druga wieża wybiła 22 i w tym momencie rytuał się rozpoczął. Olbrzymia energia, w kolorach tęczy – z góry spływała na mnie, a ja przysyłałam ją dookoła.

Widziałam, że niektóre osoby z Was mają przy sobie zdjęcia ulubionych insektów… było to bardzo piękne odczucie takiej niewysłowionej, nazwijmy to przyjaźni, niezwykle symboliczne.

Wszędzie było jednak spokojnie, cicho, jakby cały rytuał odbywał się w zupełnie innym świecie. To nasz 26 miesiąc spotkań w pełnię księżyca – jednak nigdy wcześniej nie miałam tak specyficznego odczucia.

Nagle poczułam pod stopami miękki mech – zielony, piękny i wilgotny i zauważyłam, że nie jestem już Marią Bucardi, ale chrząszczem. Wędruję po mchu i te małe dla nas ludzi gałązeczki są dla mnie jak duże, ale elastyczne drzewa. To uczucie było piękne, bardzo piękne, pozwoliłam się nieść dalej. I tak dalej i dalej wśród gałązeczek mchu…

 

Kolejnym przeżyciem było wcielenie się w pająka, który cierpliwie czeka w swojej pięknie utkanej sieci. Mrówką, konikiem polnym – który z lekkością przeskakiwał wśród bujnej roślinności. Następnie jakimś małym stworzonkiem, które widziało nad sobą olbrzymi cień człowieka. Za chwilkę kolejnym, które ze strachem kryło się pod kamieniem, widząc olbrzymiego ptaka, który przeczesywał okolicę w poszukiwaniu takich właśnie małych przysmaków, a gdy ptak się zbliżył i chciał mnie dziobnąć, schowałam się głębiej pod kamieniem, czekając aż odejdzie.

 

Za chwilkę pojawiło się kolejne, chyba najpiękniejsze i najweselsze przeżycie, stałam się małą muszką, która latała w grupie z innymi, tańcząc w powietrzu. To falowanie w ciepłym słońcu było naszą zabawą, śmiech towarzyszył nam cały czas.

 

Za chwilkę zorientowałam się, że jestem motylem i po prawej i lewej widziałam moje piękne kolorowe skrzydła, a kwiaty z góry wyglądały jak pachnące platformy do miękkiego lądowania, a nektar wabił obłędnym aromatem.

 

motyl_26_rytual_bucardi

 

Po chwili stałam się ciężkim trzmielem i muszę przyznać, że teraz fruwanie sprawiało mi nie lada kłopot.

Po chwili siedziałam na fasoli czy groszku i wygryzałam w nim dziurę. Mój mały domek i schronienie.

Nagle w kilka setnych sekundy znów stałam się duszą wyższą, większą – niż człowiek, widząc jak my ludzie jesteśmy takimi małymi mróweczkami dla istot większych od nas.

 

Uczucie ciepła, zaufania, zafascynowania tą różnorodnością boskich stworzeń, których częścią jesteśmy. Gdy tak patrzymy na świat insektów, to dla wielu ludzi są one szkodnikami… Szkodnikami??? Dlatego, że też są głodne? My ludzie także jemy, większość z nas nawet za dużo, wcale nie z głodu, lecz z jakiejś ochoty, insekty jedzą z głodu i to mamy im za złe. Sami wyrzucamy resztki pożywienia, niektórzy nawet to, co kupili i zmarnowali, a insekty jedzą tylko tyle, ile potrzebują i to my mamy im za złe…  Kto tu komu powinien mieć za złe!

 

W czasie rytuału znów aktywowały się kryształowe piramidy, jak w jednym z ostatnich. Energie pięknie płynęły w czasie gestu kwiatów, tym razem z tą samą intensywnością we wszystkich kierunkach. Także energia do Was i od Was była czysta i piękna i bardzo silna.

Moim najpiękniejszym odczuciem było picie nektaru z kwiatów i połączenia ze wszystkim dookoła.

Teraz czekam Moi Najdrożsi na komplet Waszych sprawozdań by moc w pleni przygotować podsumowanie naszego 26 spotkania dla Matki Ziemi oraz wysłać je do Biblioteki Narodowej w formie dokumentacji dla przyszłych pokoleń.

link do biblioteki tutaj – http://alpha.bn.org.pl/search~S5*pol/?searchtype=a&searcharg=bucardi&searchscope=5&SORT=D&extended=0&SUBMIT=Szukaj&searchlimits=&searchorigarg=tbucardi    

 

Z mocą miłości Wasza Maria Bucardi 

 

 

MEDYTACJA DLA ZIEMI

Moi Kochani, wbrew pozorom jesteśmy do siebie podobni, gdyż zależy nam na szerzeniu Dobra tutaj na Ziemi. Razem jesteśmy silni, gdyż wiele drzew tworzy gęsty i mocy las. Cel Rytuałów dla Naszej Matki Ziemi:

  • wzmocnić Dobro (energie pozytywne) na Ziemi i zmniejszyć energie negatywne
  • uzyskać większą pomoc Istot światła w regeneracji Ziemi, w poszerzaniu świadomości innych ludzi, którzy do tej pory pozostali uśpieni
  • telepatycznie łączyć się z innymi ludźmi i przekazywać im, że należy dbać o naszą Ziemię, o inne Istoty, miłość do innych stworzeń
  • połączenie energetyczne z innymi ludźmi, by wzmocnić myślenie ekologiczne, ratować gatunki zagrożone wyginięciem, zalesiać obszary zniszczone przez człowieka, zakończyć masowe zatruwanie naszych wód i powietrza
  • by zakończyć bezsensowne cierpienie zwierząt i innych mieszkańców naszej Matki Ziemi!
  • energetycznie wspomóc rozwój Magicznej Oazy i powstanie innych zielonych Oaz na Ziemi

 

Nasze myśli, energie są niezwykle silne a gdy łączymy się wspólnie, to możemy góry poruszyć!!! 

 

Mam przyjemność pracować razem z Wami w czasie tzw. rytuałów magicznych wspólnych i wówczas czuję jaką siłę mają wspólne spotkania i praca z energiami. Ponieważ sytuacja na naszej planecie wymaga połączenia sił w walce o Dobro i Naturę – niniejszym otwieram serię rytuałów dla Matki Ziemi i Magicznej Oazy.

Powiedz NIE wyniszczeniu naszej Matki Ziemi.

Powiedz TAK jej uzdrowieniu.

 

 

Poprzez nasze wspólne rytuały łączymy się razem i wspomagamy wzajemnie poprzez wysyłanie energii do innych uczestników i otrzymanie energii od innych. Jesteśmy grupą, która pomaga sobie wzajemnie dobrym słowem czy drobnym gestem – w zależności od ochoty możesz udzielać się mniej lub więcej. Nasze energie w czasie rytuału wędrują w świat, by go zmienić a także cudownie oświetlają nasze własne otoczenie i to innych uczestników.

 

Każdy rytuał składa się z:

  • tej samej co miesiąc części początkowej,
  • części środkowej – co miesiąc jest inny temat rytuału,
  • gestu symbolicznego na zakończenie rytuału – ten sam co miesiąc.

Wskazówki wysyłam przez email przed każdym rytuałem.

Wykonanie wskazówek zajmuje od 10-30 minut.

Po rytuale możesz podzielić się swoimi odczuciami w komentarzu i przeczytać sprawozdanie innych osób, co jest bardzo ciekawe. 

 

Można wykonać cały rytuał, a jeśli to niemożliwe, to tylko pomyśleć o naszej Ziemi i wysłać do niej Światło i Miłość z głębi własnego serca. 

 

 

PRZYGOTOWANIE

Proszę przygotuj się na spotkanie telepatyczne najlepiej, jak możesz: porządek, kontakt z Naturą, kąpiel czy aromaterapia, herbata z mięty lub inna, która ma pozytywne wibracje (najlepiej z własnoręcznie zebranych ziół). W czasie spotkania możesz być we własnym domu lub w innym miejscu, najlepiej w Twoim własnym Miejscu Mocy na zew. lub przy otwartym oknie, tak, by czuć energię Wszechświata… Proszę, przygotuj się, jak do każdego naszego spotkania, tak by Twoje otoczenie było czyste, piękne, pachnące, by Twoje ubranie było jasne i pełne światła, by Twoje myśli były pełne ciepła i Dobra.

 

ZACZYNAMY CHWILĘ PRZED 22:00

Spotkanie zacznij troszkę wcześniej, by najpierw mieć czas, by zająć się sobą, a gdy Twoja energia będzie czysta to o 22.00 łączymy się i przesyłamy ja do Ziemi. Czyli oczyszczanie Twojej aury, Twojego domu – zacznij przed spotkaniem, 

 

… by punkt 22 juz czuć tylko Światło w Tobie i wokół Ciebie i połączenie z innymi.

 

Wszyscy robimy to tak samo, ja także bede przygotowana już wcześniej. Najpierw porządkujemy nasze życie, nasze ciała – oczyszczamy, regenerujemy, usuwamy ciemne energie i potem, gdy czujemy się w pełni Światlem, łączymy się, by przekazać to Światło Ziemi.

 

ODCZUJ TWOJE ŚWIETŁO WEWNĘTRZNE, TO CO NAJPIĘKNIEJSZE W TOBIE I PRZEŚLIJ ZIEMI NAJCUDOWNIEJSZE MYŚLI.

 

 

DODATKOWO

Można przygotować malutki ołtarzyk (na stoliku, regale) dla Matki Ziemi, umieścić na nim owoce, warzywa, druga miseczkę z ziemią lub wodą lub śniegiem (jedna jest nam potrzebna do rytuału), kamienie szlachetne, liście drzew, żołędzie, kasztany. Ten ołtarzyk może stać przez kolejne 7 dni, można go także usnąć zaraz po rytuale. Można zapalić lampkę z olejkiem miętowym lub natrzeć olejkiem miętowym świecę, a jeśli mamy olejek do nacierania, to można także natrzeć nadgarstki. Przydatne jest wypicie przed rytualem herbaty z mięty. Warto także iść pod prysznic. Jeśli to możliwe w tym miesiącu przed rytualem weź kąpiel w wodzie z dodatkiem soli i olejku z lawendy (możesz stworzyć taki „żel” pod prysznic, jeśli nie masz wanny), w celu oczyszczenia z negatywnych informacji, które krążą wokół nas.

 

 

PRZEBIEG RYTUALU

Przed spotkaniem, przed 22 – Najpierw dokonaj oczyszczenia Światłem, Twojej aury, Twojego ciała, Twojego otoczenia, gdy poczujesz, ze wszystko jest jasne i pełne pozytywnych energii idziesz dalej. Ważne: nie spiesz się, przeznacz na to tyle czasu, ile potrzeba.

 

po 22 – gdy łączymy się razem – Poczuj wewnątrz siebie spokój, zaufanie w Siłę Wyższą, harmonię, oddychaj głęboko i czuj wewnętrzne zadowolenie tutaj i teraz w tym momencie, teraz wyślij to uczucie dookoła Ciebie i do Matki Ziemi.

 

Ważne – jeśli przed 22 w czasie oczyszczania zobaczysz, ze takich ciemnych energii jest bardzo dużo, np. schematów czy przekonań czy blokad wyniesionych z domu (kod genetyczny) czy inne – pamiętaj o naszych cotygodniowych CEREMONIACH W CZWARTKI oraz świecach intencyjnych czy innych rytuałach – można w nich poprosić o usunięcie tych energii.

 

Najpierw oczyszczasz siebie i Twoje otoczenie. Potem o 22 – zaczynamy.

 

CZĘŚĆ POCZĄTKOWA

 

Energie Dobra spływają na Ziemie co miesiąc tak samo: po przygotowaniu się wg opisu na stronie lub całkiem spontanicznie z braku czasu – gdy czujesz wyciszenie, koncentrację, witasz się ze mną, z innymi uczestnikami, prosisz o pomoc i wsparcie Twojego Anioła Stróża. TYLKO jeśli chcesz – to prosisz o siłę dla mnie w czasie prowadzenia tego i kolejnych rytuałów, możesz pomodlić się krótko za mnie, by siły światła opiekowały się mną, bym mogla w pełni siły i Mocy prowadzić kolejne rytuały dla Matki Ziemi i dla Dobra tutaj dookoła nas. Możesz połączyć się z wybrana siłą anielską – wg mojej książki „Jak rozmawiać z Aniołami” – masz do niej dostęp w Twoim Miejscu Mocy.

 

Teraz zaczynasz wizualizacje. Wyobrażasz sobie cala Ziemie, jak wiruje i jak z Wszechświata spływa na nią Światło, Miłość, możesz wyobrażać sobie różne kolory, świetliste energie, które na nią spływają. Te energie idą przez cala Ziemie i tam, gdzie dochodzą rozkwitają kwiaty, rosną drzewa, a na nich widać ptaki, zwierzęta. Wszechobecna – Miłość. I ta energia idzie dalej przez pustynne obszary przemysłowe i wszędzie pojawiają się żywe kwiaty, rosna piękne rośliny, olbrzymie i zdrowe drzewa. Widzisz jak woda w rzekach robi się czysta, piękna, jak powietrze staje się lekkie i pachnące. Jak nagle miasta zaczynaja porastać kwiatami, szare bloki przykrywa kobierzec kwiatów. Jak otwierają się drzwi masowych hodowli i ludzie wypuszczają na wolność zamknięte w nich świnie, krowy, owce, jak zwierzęta i ludzie ciszą się, jak czuja, jakby nagle miłość i Światło oblały dany obszar. Ludzie przytulają zwierzęta, także te hodowlane, płaczą ze szczęścia. Jak zakazuje się myślistwa (jak na Costa Rice) i natura może sama regulować się wg potrzeb, bez tego krwawego procederu. Możesz wyobrazic sobie, ze zakazuje się cyrków ze zwierzętami oraz zoo, jak również na Costa Rice, by zakończyć proces wykorzystywania zwierząt dla zabawy.

 

Jak Ziemia wibruje Miłością i te wibracje zmieniają wszystko dookoła. Znika to, co szare, brudne, brzydkie i negatywne i Miłość wypełnia każde miejsce. Miłość, kwiaty, owoce, które rosna wśród bloków, zwisają na balkony i ludzie jedzą je z rozkoszą. Ta Miłość spływa także na miseczkę z Ziemia, która stoi przed Tobą lub trzymasz ja w dłoniach. Wypełnij ją. Ziemie można zastąpić woda. Całą wizualizację możesz urozmaicić wg własnego uznania.

 

 

CZĘŚĆ ŚRODKOWA

 

Tutaj temat główny spotkania zawsze jest inny. Informacje o temacie możesz otrzymać na email, w swoim Miejscu Mocy, na blogu.

 

 

CZĘŚĆ KOŃCOWA

 

Energie dla Oazy, uczestników i gest kwiatów, łączący energie. Co miesiąc tak samo. Na sam koniec pomyśl o Magicznej Oazie, jak dalej rozkwita, jak również w naszym wspólnym miejscu wszystko wypełnia Miłość, jak miłość ta wędruje na całą wyspę Maderę – na której znajduje się Oaza (wyspa jakże inna w rzeczywistości, niż to, co widać w folderach turystycznych) i tutaj całość również wypełniają kwiaty, światło, dobro. Jak to, co brudne i śmierdzące zamienia się w pełne miłości, pachnące, pełne kwiatów.

Magiczna Oaza jako taki punkt akupunktury w tym negatywnym energetycznie miejscu skropionym łzami niewolników. Niech energie połączone tutaj oplotą cala Matkę Ziemię w imię Miłości. Niech Magiczna Oaza będzie impulsem dla innych, by tworzyć takie miejsca wszędzie na Ziemi. Przekształcając pustynie stworzone przez człowieka w zielony i różnorodny las.

Pragnę Cie poinformować o niezwykłych zmianach tutaj na wyspie, m.in. zalesiono kilkaset hektarów! Dodatkowo wprowadzono bardzo surowy zakaz wycinania jakichkolwiek drzew w obszarach leśnych! Małymi kroczkami do wielkiego celu!!!

A my stale poszerzamy Magiczną Oazę. Wszelka pomoc to Światełko i Miłość dla Istot, które znalazły i znajdą tutaj swój dom.

 

GEST SYMBOLICZNY ŁĄCZĄCY ENERGIE

 

Teraz poproś Anioły z całych sił, by to wyobrażenie się spełniło, by dały moc i sile, by poniosły nasza wspólną wizualizację do Wszechświata i dały naszej Ziemi Moc regeneracji i odnowy. Na sam koniec popatrz w kierunku wschodnim – wykonaj w powietrzu dłonią symbol kwiatu np. taki z pięcioma płatkami jak malują małe dzieci i pomyśl, że energie wędrują do mnie do Magicznej Oazy, a z niej transmitowane przeze mnie idą dalej dookoła Ziemi. To samo wykonaj w kolejności na południu, na zachodzie i na północy. Jako gest symboliczny, który łączy nas wszystkich w tym samym momencie. Ten symbol rytuału ma na celu ostateczne zebranie i wzmocnienie energii.

Teraz pomyśl o innych osobach, które biorą udział właśnie teraz w tej samej wizualizacji, wyślij Miłość do tych osób bo razem jesteśmy silni, a juz odrobinka naszej wspólnej energii wysłana w tym samym czasie potrafi zdziałać cuda. Razem łączy nas miłość do naszej Matki Ziemi. Osoby, które biorą udział w tym rytuale są wyjątkowe same w sobie, łączymy się w imię sil Światła! Jeśli nie chcesz tego robić, to po prostu pomiń ten moment.

 

Rytuał jest zakończony. Możesz uwolnić magiczny krąg, zaczynajac od wschodu i idąc na północ, zachód, południe, wschód, czyli odwrotnie. Tak, jakby zbierając energie kręgu w Twojej dłoni, do Twojego ciała.

 

Ziemie należy rozsypać, wodę rozlać lub rozpylić – na zewnątrz np. w parku, pod drzewami, gdziekolwiek w różnych miejscach i rozsypują ja w ciagu kolejnych do 7 dni, myśl o tym jak jej energia i miłość od razu wypełnia miejsce, gdzie ona spada. Jak taki pozytywny wirus, który rozchodzi się po Twojej okolicy.

 

Moc Miłości dla Ciebie w imię walki o nasza Ziemie o Miłość, Dobro i Światło. Ten rytuał ma miejsce co miesiąc w pełnię księżyca.

W imię Miłości do naszej Matki Ziemi.

 

 

ps. Masz pytania? Pytaj śmiało. Jeśli pomylisz się i wykonasz coś inaczej, to nie ma problemu, ważna jest chęć i dobre myśli.

 

Z mocą anielskich wibracji Twoja Maria Bucardi

 

Pomoc dla Magicznej Oazy

TO, CO WYSYŁASZ WRACA DO CIEBIE 7 KROTNIE W KAŻDEJ DZIEDZINIE TWOJEGO ŻYCIA, TUTAJ MOŻESZ PRZESŁAĆ TWÓJ PODARUNEK, BY WSPOMÓC MOJĄ PRACĘ DLA NASZEJ MATKI ZIEMI, TWORZENIE MAGICZNYCH OAZ DLA ISTOT ZAGROŻONYCH WYGINIĘCIEM W IMIE MIŁOŚCI ŚWIATŁA I RADOŚCI. DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA Z WDZIĘCZNOŚCIĄ TWOJA MARIA

https://bucardimaria.com/magiczna-oaza/ 

 

Opinie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl